POKYNY

YESMAN 2017 – 4. ROČNÍK

POKYNY

 

POŘADATEL:         OK RAKOVNÍK z. s. https://ok-rakovnik.webnode.cz/

 

DATUM:                 2. 9. 2017, prezentace 9:30 – 10:00, start 10:30 – 11:00hod. – intervalový, podle startovky, která bude zveřejněna před akcí.

 

STARTOVNÉ:         500,--Kč za dvojici. Obsahuje i gulášek a pívo po závodě :-).

 

CENTRUM:            Restaurace „U KAMENNÉHO STOLU“ v obci Tis u Blatna

                                (GPS 50.0846533N, 13.3450922E, zde bude na jednom místě START i CÍL.

 

PARKOVÁNÍ:         Na konci obce podle plánku, cca 500 m od restaurace, parkujte kolmo na cestu. Je tam klid :-). V obci na přání místních neparkujte,

                                a pozor na cyklisty :-).

 

KATEGORIE:         MUŽI, ŽENY, MIXY, BAŽANTI A MAZÁCI (MM, DD, MD, B+M).

 

SYSTÉM:               Jede se na jízdních kolech ve dvojicích (stále na dohled nebo doslech). Pro závod dostane každá dvojice při prezentaci dvě mapy od SHOCARTU v měřítku 1 : 50 000 (1cm = 500 m) s vyznačením kontrolních stanovišť. Mapa je tištěna na laseru, může dojít k otěru barvy. Číslo kontroly je zároveň počet bodů (Č. 46 MÁ HODNOTU 46 BODŮ). Mapa je snadno čitelná a vhodná i pro běžnou turistiku. Časový limit 5 hod, jen pro kategorii BAŽANTI A MAZÁCI 3 hod. V případě nedodržení budete penalizováni stržením bodů (1-5 min po -2 bodech, 6-10 min po -5 bodech, a 11 min a více po -10 bodech, samo sebou za minutu). Pokud Vám mapa nebude v terénu sedět, je to úmyslně, abychom vás vyvedly z míry :-).

 

RAŽENÍ:                 Průchod kontrolou označ kleštičkami do průkazky, a to vždy do správného políčka podle čísla kontroly. Každá kontrola má svůj vlastní ornament vtisku!!! Kontrol je celkem 28, políčko R slouží jako REZERVA pro případ chybného vtisku. Každá dvojice obdrží 1 průkaz a popis kontrol.

 

PŘIHLÁŠKY:             Svou přihláškou stvrzujete start na vlastní nebezpečí. Pozor, jede se za plného silničního provozu. Upozorňujeme, že přilba je pro účast na akci povinná.

 

UPOZORNĚNÍ:         Jezdi vpravo, obzvlášť když koukáš do mapy, aby ses nesrazil s protijedoucím. Prostor lemuje silnice 1. třídy 1/6 PRAHA–K. VARY, včetně dálničního úseku. Tato je pro YESMANA zakázána. Nezapomeňte také dodržovat předpisy (přednosti, osvětlení ...). A hlavně jde přeci jen o zábavu, tak neriskuj :-).

 

FAIR PLAY:             Obdržíte do dvojice dvě startovní čísla, která si připevníte na řídítka. Říká se „důvěřuj, ale prověřuj“, a tak budou na některých kontrolách rozhodčí. Na těchto kontrolách drží kleštičky právě on a orazí vám průkaz až ve chvíli, kdy uvidí obě startovní čísla. Pokud přijede na kontrolu jen jeden z dvojice, je oprávněn vám udělit penalizaci, a to ve výši bodů kontroly.

 

OBČERSTVENÍ:         Na trati z vlastních zásob, v centru využijte stravenku od pořadatele na gulášek a pivo.

 

VÝSLEDKY :            Předběžné výsledky budou průběžně vyvěšovány v centru. První tři dvojice v každé kategorii budou vyhlášeny a obdařeny diplomem a cenou. V případě stejného počtu bodů rozhodne čas. Nepospíchejte, vyhlášeni budou i další borci, kteří budou sympatičtí řediteli závodu, případně paní ředitelové :-). Celkové výsledky budou zveřejněny na webu závodu hned jak to půjde :-).

 

WC:                             Využijte toalety v restauraci v centru

 

MYTÍ:                     NENÍ, ale můžeš zkusit nějakej rybník v okolí :-).

 

AFTERPÁRTY:         No a pokud se zdržíte ještě déle, tak vás nezklame DJ PÁŤA

 

PARTNEŘI:             P§G Rakovník, Mountfield a.s., členové a příznivci OK Rakovník :-).

 

Za OK Rakovník: Milan a Irča